2.2.1Test Levels

Component testing (unit testing) зосереджується на тестуванні окремих компонентів. Це часто вимагає спеціальних інструментів, фреймворків. Зазвичай проводиться тестування компонентів розробниками в їхніх середовищах розробки.

Component integration testing (unit integration testing) фокусується на тестуванні інтерфейсів і взаємодії між компонентами. Тестування інтеграції компонентів може бути по таким методикам, як bottom-up, top-down or big-bang.

System testing зосереджується на загальній поведінці та можливостях усієї системи
компонентів або продукту, часто включаючи функціональне тестування end-to-end тестів і
нефункціональне тестування якісних характеристик. Для деяких нефункціональних тестів
якісних характеристик, бажано тестування на повній системі в репрезентативному тестовому середовищі (наприклад, зручність використання). При використанні моделювання також можливі підсистеми. Тестування системи може виконувати незалежна команда тестувальників покладаючись на специфікації.

System integration testing фокусується на тестуванні інтерфейсів системи та зовнішніх служб. Системна інтеграція для тестування потребує відповідних тестових середовищ, бажано подібних до основного робочого середовища.

Acceptance testing зосереджується на перевірці та демонстрації готовності до розгортання, що означає, що система відповідає бізнес-потребам користувача. В ідеалі приймальне тестування має виконуватися запланованими користувачами.

Основними формами приймальних випробувань є:

 • приймальне тестування користувача (UAT) – тип приймального тестування, що виконується, щоб визначити, чи приймають цільові користувачі систему.
 • експлуатаційне приймальне випробування – вид проведеного приймального випробування
  щоб визначити, чи може прийняти персонал з операцій та/або системного адміністрування
  систему.
 • договірні та нормативні приймальні випробування – Тип приймання тестування, що виконується, щоб перевірити, чи система задовольняє вимогам контракту або відповідає відповідним законам, політикам і нормам.
 • альфа-тестування та бета-тестування
  Альфа-тестування – тип приймального тестування, що виконується в тестовому середовищі розробника.
  Бета-тестування – тип приймального тестування, що виконується на основному робочому середовищі зацікавленими користувачами.

Рівні тесту відрізняються наступним невичерпним списком атрибутів, щоб уникнути дублювання тестових дій:

 • Тестовий об’єкт
 • Цілі тесту
 • Тестова база
 • Дефекти та збої
 • Підхід та відповідальність