Створюємо професійне та привабливе резюме QA


Гарне резюме конвертує ваш відгук на оффер у співбесіду. Можна робити A/B тести, експерементувати, і виявити, що краще працює, а що гірше, але давайте опишу мій досвід, що у мене спрацьовує. Моє резюме ви можете побачити на LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/kate-konovalova-273530224/

SUMMARY

Перший блок який може бути на рівні контактів та фото. Основна інформація яка розкриває вас професійно. Напишіть, що вас мотивує, чому ви так любите тестування. Коротко 2-3 речення.

КОНТАКТИ

Не забувате додавати Telegram, E-mail, LinkedIn, номер телефону. Якщо чимось ви не користуєтесь – то і додавати не треба, наприклад, додали Skype чи WhatsApp – значить вам можуть туди написати.

ФОТО: люблять наші HR і не люблять закордонні

Останнім часом рекомендується робити резюме без фото. Бо в закордонних компаніях можуть навіть не розглянути резюме, якщо там є фото. Можна мати 2 види резюме і експериментувати, за кордон відправляти без фото, а нашим з фото. Особисто моє резюме з фото, і на співбесіди запрошували в тому числі закордон.

На мою скромну думку, фото потрібні у резюме. Це додатковий бонус до вашої відкритості, soft-скіллів. Ви можете одразу комусь сподобатись, комусь не сподобатись чисто по фото. Ваша фізіономія багато каже про вас, як ви виглядаєте несе певний зміст і психологи будуть на вас все одно дивитись у LinkedIn. Якщо у житті ви бородатий нерд у дирявому светрі, але є 18 років досвіду, майже все одно як ви виглядаєте. Але якщо це перша-друга робота, будь яка деталь важлива, тому будьте добрі, виглядати на фото охайно, харизматично, якісно.

ДОСВІД

 1. Якщо досвіду ще нема, вказуйте фриланс площадки: test.io, uppwork та інші.
 2. Блок досвіду повинен бути найпершим, бо саме це в першу чергу всіх цікавить. Часто роблять помилку і ставлять блок освіти на перше місце. Ні, освіта зараз (особливо в Україні) мало кого цікавить, до неї навіть відносяться негативно, особливо якщо це сумнівні курси.
 3. Не пишіть нерелевантний досвід. Якщо ви працювали літом у Макдональдсі на касі, або оператором у Київстарі. Пишіть тільки такий досвід, котрий хоч якось відноситься до QA. Наприклад, ви працювали у Support і це схожа робота, створювали тікети і передавали їх згодом команді QA. Або викладали англійську – ы це крутий досвід, бо показує, що у вас дійсно рівень B2.

4. Досвід розписуємо списком, що робили, які були зони відповідальності. Які кейси, що пишаєтесь. Починаємо з останнього місця роботи і закінчуємо найпершим. Якщо досі працюємо на цій роботі ставимо 2020-CURRENT тобто актуальне місце роботи.

ЩЕ ПОРАДИ

 1. Резюме має бути англійською мовою, так прийнято у сфері IT.
 2. Краще використовувати нейтральні кольори, гарно буде зелений, якщо він вам пасує під фото і в цілому. Краще не використовувати червоний, яскраві, жовтий на зеленому і т.д.
 3. PDF формат потрібен, щоб при роздруковці ваше резюме не “поплило”. Текстові формати можуть по-різному відображатися у різних браузерах, операційних системах.
 4. Дописуйте додатково свої досягнення, або гарні вчинки: волонтерство, чемпіон на змаганнях програмістів, все що може додати бали і виділити на фоні конкурентів.
 5. Гарний дизайн можна зробити у canva.com, або подібних сервісах.
 6. Не пишіть Junior, Intern. Просто пишіть QA engineer.

ІНШІ ПИТАННЯ

 1. Чи cv та резюме – це одне і те саме? – Так, це одне і те саме. CV так называется резюме англійською мовою. Пішла назва CV від curriculum vitae – що у перекладі означає короткий опис життя і професійних навичок.
 2. Що таке cover letter і навіщо воно потрібне? Cover letter – це додаток до резюме. Його пишуть переважно для HR, щоб звернули увагу і обрали саме вас. Тому якщо компанія українська, то є сенс писати українською мовою. Тут ми описуємо коротко той досвід, який є у вимогах до вакансії і як гарно ви підходите саме до цієї посади.