У чому різниця між продуктовою компанією, outsource, outstaff

Карпати, десь біля Бургулу

Продуктова компанія сама розробляє свій цифровий продукт і набирає свою команду. Тобто є компанія, наприклад, Oracle і вона наймає собі людей в штат на прямий контракт.

Але також ця ж сама Oracle може наймати зовнішніх консультантів і співпрацювати з Аутсорс компаніями, наприклад Epam. Аутсорс надає консультантів в оренду, а також контролює менеджмент і якість готового продукту. Співробітники на контракті з Epam, Аутсорс продає послуги співробітників погодинно, тому можуть використовуватися трекери часу, скріншоти екрану, які контролюють діяльність робітників.

Аутстаф – це компанія, яка просто надає робочі ресурси в аренду, але не контролює менеджмент та готовий продукт, його якість. У цьому випадку йде постійний контакт з клієнтом і клієнт сам менеджить і контролює робочий процес.

Найкраще вважається працювати саме з продуктовими компаніями, тому що вони у меншій мірі слідкують за робочим часом, і більше свободи дій. Можна домовитись про вихідні, як у всій компанії, а не робити, коли у нас День Незалежності, а в Ірландії його нема і треба виходити на роботу.

Є також плюси і в аутсорсі, який платить ринкову зарплатню і підтримує навчання співробітників, а коли клієнт закінчує співробітництво – знаходиться новий клієнт у межах аутсорса і не треба шукати нову роботу.

А який був у вас досвід і в якій компанії, вважаєте краще працювати? Продукт, аутсорс чи аутстаф?